Järilänvuori CUP

3.-4.8.2013

rrw.jpg

Kilpailuluokat: Yamaha CUP, Raket Karnevaali ja Raket Junior

Ilmoittautuminen kilpailuun: AKK-Motorsport KITI

Kilpailutoimisto kilpailupaikalla: Mari Raittinen (050) 401 5672 tai Mika Haviala (040) 059 6400.

Polttoaineen ostopaikka CUP- ja Karnevaalisarjoihin osallistuville: Harjavallan Teboil, Hiittenharjuntie 2, 29200 Harjavalta.

Torstai 1.8.: Varikko avautuu kilpailijoille 9:00. Harjoitusajot luokittain (20 min.) 12:00 - 18:00. Torstain ratamaksu 20€

Perjantai 2.8.: Harjoitusajot luokittain (20 min.) 10:00 - 17:00. Perjantain ratamaksu 40€. Toimintakuntoinen transponderi pakollinen.

Ilmoittautuminen kilpailutoimistoon 15:00 - 17:00.

Ohjaajakokous 17:30 (CUP ja Karnevaali)

Kaluston merkkaus, polttoaineen sekoitus ja renkaat 18:30 - (CUP ja Karnevaali)

Radan kahviossa ruokaa ja virvokkeita torstaista sunnuntaihin.rmonitortxt.jpeg

Kilpailun liveseuranta mahdollista Race Monitor appsilla tai www.kokefkk.com/11
kotisivulla ja radalla olevasta monitorista.

Yamaha CUP ja Raket Karnevaalikilpailuihin osallistuville rata on suljettu 29.-31.7.2013

Asuntoautoille ja -vaunuille on oma tila varikon läheisyydessä. Leiriytymismaksu 10€/vrk.

Majoitusta lähiseudulla: Hotelli Hiittenharju, Hiittenharjuntie 1, 29200 Harjavalta

Sarjasäännöt: YAMAHA CUP ja RAKET KARNEVAALI

 JÄRILÄNVUORI CUP 2013
 KILPAILUN AIKATAULU LAUANTAI JA SUNNUNTAI
 
 09:00 Raket Warm-Up Ryhmä 1 10 min.
 09:13 Raket Warm-Up Ryhmä 2 10 min.
 09:26 Yamaha Warm-Up Ryhmä 1 10 min.
 09:39 Yamaha Warm-Up Ryhmä 2 10 min.
 09:52 Raket Junior Warm-Up 10 min.

 10:12 Raket Aika-ajo Ryhmä 1 10 min.
 10:32 Raket Aika-ajo Ryhmä 2 10 min.
 10:52 Yamaha Aika-ajo Ryhmä 1 8 min.
 11:12 Yamaha Aika-ajo Ryhmä 2 8 min.
 11:25 Raket Junior Aika-ajo 10 min.

 TAUKO

 12:15 Raket Erä A-B 10 K
 12:35 Yamaha Erä A-B 10 K
 12:55 Raket Junior Erä 1 12 K

 13:20 Raket Erä B-C 10 K
 13:40 Yamaha Erä B-C 10 K
 14:00 Raket Junior Erä 2 12 K

 14:25 Raket Erä A-C 10 K
 14:45 Yamaha Erä A-C 10 K

 TAUKO

 15:30 Raket Junior Finaali 20 K
 16:00 Raket Finaali 25 K
 16:40 Yamaha Finaali 25 K
 

 PALKINTOJEN JAKO N. 18:00